Kadın De-Ri Terlikleri

Kadın De-ri terlikleri nelerdir, nasıldır, fiyatları ne kadar gibi kadınların soruları arasında girmektedir. De-ri terliklerin birçok modeli vardır. Tüm vücudumuzu ayaklarımız taşıdığı için sağlık açısından da ayaklarımıza iyi bakmamız gerekmektedir. De-ri terliklerin modelleri olduğu kadar birçok çeşit tasarlanmış stilleri de bulunmaktadır. De-ri terlikler her mevsime uygun giyim eşyası olarak kullanılabilir. Genellikle de ilkbahar yaz aylarında tercih edilir. Deri terlikler ayağı terletir mi ya da hangi model terlikler giyilebilir gibi soruları cevaplamaya çalışacağız. Deri terlikler en çok hangi mevsimlerde giyilir gibi soru da yer almaktadır. Öncelikle derinin türleri vardır. Bunlar rugan, süet, nubuk, glase, vidala vs. gibi türlerdir.

Birçok de-ri terlik modelleri bulunmaktadır. Parmak arası terlikler, ev içi deri terlikler vs. gibi modeller bunlardan birkaçıdır. Derinin tarihi geçmişi insanlığın başlangıcından günümüze kadar ham maddesi yani hayvan derileri işlenmesi sonucu aksesuar, ayakkabı, giyim eşyası, terlikler ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de deri terliklerdir. Deri tabaklama ve finisaj olarak işlenmiştir. Tabaklama da ham derinin olumsuz özelliklerin giderilmesi için yapılır. Bitkisel ve madensel olarak 2 tür tabaklama vardır. Finisaj ham derinin renk, yüzey, doku gibi özelliklerinin istenildiği şeklin vermesini sağlar. Derinin birçok özelliği bulunmaktadır. Yumuşaklığı, dayanıklı ve bozulmaz olması, yüzeysel deliklerle hava ve su sirkülasyonunu dengelemesi gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler terlik alımında da hakiki deri mi yapay deri mi hangi tür almamızı belirlemiş olmaktadır. Hakiki derinin sağlık açısından da önemli bir rol oynamaktadır. Hakiki deri terliğin esnemesi olduğu için ayağımıza çok uygundur. Daha dayanıklı ve uzun vadeli bir kullanımı vardır. Hakiki deri terlik giydiğimizde terleme yapmaz. Kokuya da engel olur. Ama suni deri öyle değildir. Kısa vadeli kullanımı vardır. Kopma ve yırtılma meydana gelebilir. Terleme yapabileceği için de ayak kokusuna neden olabilir. Ayağımızın şeklini bozabilir. O yüzden hakiki deri kullanılmasına daha çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Suni deri terlik sağlık açısından da iyi değildir. Hakiki deri terliğin birçok faydası bulunmaktadır. Nefes alabildiği için ayağı serin tutabilir. Çabuk yırtılma ve kopma olmaz. Nemi emdiği için de ayakta koku oluşmasını önler. Doğal olduğu için de gayet sağlıklıdır. Hakiki deri esneyebildiğinden dolayı ayağın şeklini kolayca alabilir.

De-ri terliklerin dokusuna göre türleri bulunmaktadır. Süet, nubuk, glase, rugan vs. gibi derinin türlerinden yapılan terlikler mevcuttur. Süet deri türünde tüyleri yumuşak olup yüzeyi daha çok kadifedir. Çeşit çeşit renkleri bulunmaktadır. Rugan deri de yüzeyi bakımından daha çok yumuşak olup ince hassas ve parlaktır. Nubuk deri yüzeyindeki tüyler kısa olup daha sıktır. Kadifemsi bir dokusu vardır. Glase deri türünde finisaj görmüş çeşitli renklerde boyanmış yumuşak yüzeylidir. Kadınlarda terliklerin yüzeylerine bakıp daha çok şık olup olmamasını dikkat ederek seçimlerini yaparlar. Derinin hakiki olmasına da dikkat etmeleri gerekmektedir. Eğer terliklerinde suni deri tercih ettiklerinde sağlık açısından da iyi olmadığı fark edilebilir. O yüzden derinin hakiki olmasına, türlerine, modellerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Sağlık açısından ayaklarını düşünmeleri gerekmektedir. Deri terlik rahatlık açısından vazgeçilmez giyim eşyaları arasında yer almaktadır. Fiyatlar açısında türüne göre farklıdırlar. Her kesime göre fiyatlar açısından da uygun terlik modelleri bulunmaktadır. Ayaklarımız vücudumuzun bütün yükünü taşıdığı için sağlık açısından da derinin hakiki olması çok önemlidir. Fiyatlar açısından da uygundur.

Parmak arası deri terlikler modellerden biridir. Dışarısı için genelde ilkbahar yaz aylarında kullanışlı olması daha uygundur. Ev içinde giymek için ise her mevsim için kullanışlı giyim eşyalarından biridir. Kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Parmak arası terliklerin yüzeyleri rugan, süet, nubuk vs. gibi deriden oluşabilir. Ön kısmı kapalı ya da açık, topuklu, düz taban gibi de modelleri bulunmaktadır. Terlikler ayağımızın rahatlığı olduğu için ortapedik yapıya da sahiptirler. Birçok tasarımları bulunmaktadır. Ev içi terliklerde de bunlar tercih edilebilir. Her yaşa uygun terlikler bulunmaktadır.

Deri terlikler yüzeylerin bakımı çok önemlidir. Çünkü bakımları temizlenmeleri yapılmazsa deri terlikler yıpranabilir. Rugan terlikler yumuşak bir bezle silinip daha sonra kurumaya bırakılır. Süet terlikler bir fırça yardımıyla temizliği yapılabilir. Nubuk terlikler için de geçerlidir. De-ri terlikler esnek yapıdadırlar. Deri terlikler giyildikten sonra her gün havalandırılması gerekmektedir. De-ri terlikler fiyatlar açısından da oldukça uygundur. Sabo De-ri terlikler de bulunmaktadır. Önü kapalı terliklerdir. Rahat yapıları olduğu için ayağa gayet uygundurlar. Ayağımızın sağlığı açısından çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Kadınlar için terlik modelleri, hangileri alması gerektikleri, fiyatları nasıldır gibi birçok soruların cevaplarını vermiş olduk. Tabi bir de derinin türleri, nelerden yapıldıkları, bakımlarının ne kadar önemli olduğunu, hakiki derinin önemini, faydalarını anlatmış olduk. Sağlık açısından hakiki deri mi yoksa suni deri mi tercih edilmeli gibi sorularında cevapları bulunmaktadır. Kadınlar deri terlik seçimleri için alışveriş yaptıklarında sorunların cevaplarına daha çok önem vererek alışverişlerini yaparlar.