Erkek De-ri Terlik

Erkek De-ri terlik modelleri nelerdir, hangi tür terlik tercih edilmesi gerekmektedir gibi sorunlar birçok insanın aklına gelmektedir. Birçok erkek de-ri terlik modelleri bulunmaktadır. Her mevsime uygun bir şekilde kullanılabilecek giyim eşyalarından biridir. Sağlık açısından ne kadar önemli gibi sorunun da cevabı bu yazımızda bulabileceksiniz. Deri terlik fiyatlarının uygun olup olmaması da yazımızın devamında olacaktır.

Erkekler için birçok deri terlik modelleri bulunmaktadır. Deri terlik modelleri olduğu kadar birçok stili ve tasarımları da vardır. Öncelikle derinin geçmişi insanoğlunun başlangıcına kadar uzanmaktadır. Günümüze kadar deri işlenip birçok eşyada, ayakkabıda, terliklerde, aksesuarlarda vs. gibi birçok alanda üretim yapılıp kullanılabilir hale getirilmektedir. Derinin ham maddesi olarak hayvanların yüzeylerinin işlenmesinden meydana gelir. Deri de öncellikle tabaklama yapılır. Tabaklama da ham derinin olumsuz yönleri alınır. Finisaj da ise derinin işlenmesi olur. Çeşit çeşit renklere de boyanabilir. Derinin hakiki olması çok önemlidir. Derinin özellikleri de bulunmaktadır. Deri yüzeyi yumuşaktır. Esnek yapıdadır. Yüzeyinde küçük delikler olduğu için ayağın nefes almasını sağlamaktadır. Hakiki deri uzun vadeli ve dayanıklı yapıya sahiptir. Derinin nemi emme özeliği vardır. Derinin faydaları da bulunmaktadır. Deri nefes alabildiği için ayağı serin tutar. Çabuk yırtılma ya da kopma olmaz. Doğal olduğu için sağlıklıdır. Deri nemi emebildiği için ayakta koku oluşmasını engeller. Deri esneyebildiği için ayağın şeklini de alır. Deri sağlık açısından da önemlidir.

Derinin birçok türleri bulunmaktadır. Bunlar hayvanın derisinin işlenilmesinden ortaya çıkmaktadır. Rugan, süet, glase, vidala gibi birçok türleri bulunmaktadır. Rugan deri terliklerin yüzeyi parlak olmakla beraber ince ve hassas yapıdadır. Ona göre bakımı mevcuttur. Süet derinin ise yüzeyi yumuşaktır. Kadifemsi bir dokusu bulunmaktadır. Süetinde farklı bir bakımı bulunmaktadır. Glase deri türünün ise sırça tarafından finisaj görmüş ve çeşitli renklerde boyanmış yumuşak tutumlu yüzlük derilerdir. Vidala deri türünün ise sırça tarafından finisaj görmüştür. Türlü renklerde yumuşak derilerdir. Bu türlerin bakımları birbirinden farklılık göstermektedir. Bu deri türlerine göre birçok işlenmiş güzel tasarımları olan terlikler bulunmaktadır. Erkek deri terlikleri için de geçerlidir. Erkek deri terlik modellerinde parmak arası terlikler, ev içi terlikler, de-ri sabo terlikleri bulunmaktadır. Deri terlikler her mevsime uygun kullanışlı giyim eşyaları arasına girmektedir. Genelde ilkbahar yaz aylarında daha çok tercih edilenler arasına girmektedir. Parmak arası terlikler genellikle bu mevsimler de tercih edilir. Genelde erkekler tarafından düz taban terlikler tercih edilmektedir. Hakiki deri olması çok önemlidir. Ayak sağlığı için hakiki deri olması gerekmektedir. Suni deri olmamalıdır. Suni deri yani yapay deri birçok zararlara neden olabilir. Fiyat açısından ne kadar tercih edilenler arasında olsa da hakiki deri tercih edilmesi gerekmektedir. Suni deri yani yapay derinin ayak yapısına zararı vardır. Maliyet bakımından ne kadar ucuz olsa da kısa vadelidir. Hemen yırtılma ve kopma olabilir. Ayağın terlemesine sebep olurlar. Ve kalite bakımından hiç iyi değildir. Ayağın terlemesiyle kokuya neden olurlar. Çünkü yapay derinin yüzeyinde delikler yoktur. O yüzden nemi ememezler.

Erkekler için ayak sağlığı çok önemlidir. Çünkü bütün vücudumuzun yükünü ayaklarımız taşıdığı için tercih olarak hakiki deri olması gerekmektedir. Ev içi terliklerinde ön kısmı kapalı ya da açık genelde tercih edilmektedir. Modeller bakımından da derisi rugan, süet, nubuk vs. deri türünden yapılmış olabilir. Terliklerin bakımı türlerinden dolayı birçok bakımı vardır. Rugan terliklerinin temizliği bir parça bezle toz, kiri silip temizlenmiş olur. Temizlendikten sonra kurumaya bırakılır. Nubuk ve süetin yüzeyi ise bir fırça yardımıyla tozu alınmış olur. Daha sonra terlikler havalanmaya bırakılır. Erkek deri terliklerin temizliğinde yumuşak bir bezle silinip sonra kurumaya bırakılır. Genellikle terlik giyildiğinde daha sonra havalanmasına bırakılır. De-ri sabo terliklerini tercih edilebilir modellerden biridir. Çünkü rahatlık açısından kullanışlı bir giyim eşyasıdır. Sağlık açısından da oldukça güzel rahat deri terlikleridir. Ön kısmı kapalıdır. Genelde terlik modellerinde seçilen bir modeldir. Terliklerin ortopedik yapıları vardır. Ayak sağlığı açısından çok uygundur.

De-ri terlikler maliyet açısından çok uygundur. Sağlık açısından da tercih edilebilir. Ayağın rahatlığına göre birçok tasarımları bulunmaktadır. Birçok deri türlerinde terlikler bulunmaktadır. Farklı modelleri olmakla beraber birçok stil tasarımları da bulunmaktadır. Deri olarak suni yani yapay deri değil hakiki deri kullanılmıştır. Her mevsime uygun terlikleri bulunmaktadır. Terlikler nerede nasıl giyilmesi isteğe göre değişmektedir. Her yaşa uygun terlikler bulunmaktadır. Her kesime uygun deri terlikleri olmakla birlikte maliyeti açısından da gayet uygun giyim eşyalarından biridir. Bu yazımızda terliklerin modeli, derinin geçmişi, derinin nasıl işlendiğini, hangi tür deri terlikler seçilmesi gerektiğini, her mevsime göre uygun olup olmamasını cevaplamış olduk. Sağlık açısından da önemli olup olmaması da bu cevaplar arasındadır. Hakiki derinin faydalarını, özelliklerini de cevaplamış olduk. Alışverişe çıkıldığında artık daha bilinçli bir şekilde erkek deri terliklerine bakıp alabilirler.