Deri Terlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deri terlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler bu soru çok sorulan sorulardan biridir. Cevapları almak için birçok araştırma yapılır. Deri terlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi rahat olmalıdır. De-ri terlik bu rahatlığı vermektedir. Terlik seçimleri için birçok model ve tasarımlar vardır. Rugan, nubuk, süet vs. modelleri bulunmaktadır. Her birinin temizliği de çok önemlidir.

Deri tarihi bakımından insanlık kadar eskidir. Günümüzde çağdaş tabaklama ve finisaj işlemleri sonucunda vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. Tabaklama da ham derinin kullanımına yönelik olumsuz özelliklerin giderilmesini sağlayan yöntemlerden biridir. Madensel ve bitkisel olarak 2 tür tabaklama vardır. Finisaj da ham derinin renk, yüzey, doku özelliklerinde istenilen şeklin verilmesini sağlayan diğer yöntemdir. Böylelikle bu iki yöntemde derinin işlenmesinde büyük rol oynar.

Derinin birçok özelliği vardır. Bunlar yumuşak olması, dayanıklı ve bozulmaz olması, yüzeysel deliklerle de hava ve su sirkülasyonlarını sağlaması, nemi emip tekrar dışarı verebilmesi, azda olsa esneme özelliğine sahip olması vs. gibi birçok özellikleri sıralayabiliriz. Bu özelliklerin olması derinin tercihinde daha çok özellik olduğunu gösterir. Derinin tercih edilmesi hakiki olmasından da kaynaklanır. Bu özellikleri en çok taşıyan de-ri terlik markasıdır. Vücudumuzun tüm yükünü ayaklarımız taşımaktadır. O yüzden sağlık açısından da önemlidir. Her mevsim de giyilebilecek giyim eşyalarından biridir. İlkbahar ve yaz aylarında dışarısı için giyilmesi daha çok tercih edilenler arasındadır.

Derinin faydaları olarak birçok faydası bulunmaktadır. Deri nefes alabildiği için ayağı serin tutar. Uzun vadeli kullanımı vardır. Deri nemi emdiği için ayakta koku yapmayı önler. Doğal olduğu için de sağlıklıdır. Deri esneyebildiği için ayağın şeklini alabilir. Bunlar birkaç faydalarından bazılarıdır. Bunlar sağlık açısından da önemli olduğunu göstermektedir. Ayağımızın sağlığı çok önemlidir. Ayağımız için giyim eşyası olarak deri olması daha çok tercih edilir. Derinin dokusu yumuşaktır. Bu yüzden ayağımıza zarar vermezler. Derinin hakiki olması daha çok ön plandadır. Maliyet bakımından da uygundur. Suni deriler de vardır. Suni deriler kullanışsızdır. Kısa vadeli kullanımları vardır. Bunun nedeni de kalitesiz yapıya sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Ayakta kötü kokuya neden olurlar. Tercihler arasında suni deri yer almaktadır. De-ri terlik de bu duruma çok özen gösterirler. Suni deriler ayağımızın şeklini de bozabilirler. Ama hakiki deri öyle değildir ve daha dayanıklıdır. Sağlık açısından da daha çok tercih edilenler arasındadır.

De-ri terliklerinin birçok modeli vardır. De-ri terlik modelleri; parmak arası terlikler, de-ri sabo terlik, ev içi terlikler vs. bazılarıdır. Bunların birçok yapıları vardır. Örneğin; nubuk, süet, rugan vs. bunlar kullanılır. Parmak arası terlikler günlük hayatta çokça tercih edilenler arasındadır. Şıklık bakımından güzeldir. Genellikle kadınlar şıklığa daha çok önem verirler. Ama sağlık açısından da iyidir. Parmak arası terliklerinde topuklu, mantar topuklu ya da düz tabanlı olarak birçok model bakımından çeşitleri vardır. Kadınlar açısından bunlara daha çok önem verirler. Ev içi terlikleri gündelik hayatta sürekli giyilen bir giyim eşyasıdır. Terlikler her yaşa uygundur. Vücudumuzun tüm yükünü ayaklar taşır. Ayaklarımızın sağlığı çok önemlidir. Bunlarda giydiklerimizle belirlemiş oluruz. Deri terliklerin temizliği de çok önemlidir. Bunun için hemen hemen her gün temizlenmelidir. Bir parça beze biraz deri temizleyicisi döküp sonra yavaşça temizlemeliyiz. Sonra da kurumasını beklemeliyiz. Deri terlikler böylelikle temizlenmiş olur. Deri terlikler erkekler içinde önemlidir. Günlük hayatta daha çok tercih edilenler arasında de-ri terlikler tercih edilir. Genellikle deri terlikler olarak rugan, nubuk, süet gibi yapıda olanlar tercih edilir. De-ri sabo terlikler de günlük hayata tercih edilenler arasındadır. Terliklerin yumuşak olması bakımından deriyi tercih edilir. De-ri terlikler yumuşaklık esneklik ve rahatlık açısından daha çok tercihler arasındadır. Özellikle hakiki deri olması daha önem taşır. Deriler çok dayanıklı olup uzun vadeli kullanımı olurlar. Kullanışlı olmasıyla deri tercih etmekte ön planda olurlar. De-ri terlikler her yaşa uygundur. Her mevsim için kullanışı rahat giyim eşyalarından biridir. Her zaman insanlık için giyim eşyası olarak terlikler seçilmiştir. Derinin de işlenmesiyle daha kolaylık rahatlıkla giyebileceğimiz giyim eşyası olarak yer almaktadır.

De-ri terlikler kalite bakımından çok uygun olup maliyet bakımından da giyim eşyası olarak tercih edilebilir. Deri terliklerin maliyet bakımından uygun olması her zaman ulaşılabilir bir giyim eşyası olmuş olur. Günlük hayatta her zaman her yaşa uygun olarak giyim eşyası olarak kullanılır. Deri terlikler kullanışlıdır. Kalite bakımından da gayet iyidirler. Derinin dokusu yumuşak ve esnektir. Hakiki deri olmasına daha çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Rahatlık açısından düşünülmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Ayağımızın rahatlığı her şeyden önce gelmelidir. Deri terlikler bu yüzden daha çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. De-ri terlikleri seçmemizin nedenlerinden birkaçıdır. Deri terlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler bunlardır. Ayağımızın sağlık açısın da önemli olmasın da buna etkenlerdendir.